Швајцарците ќе го бранат правото на „кеш“ наспроти „безготовинско општество“

3 копии

Време зa читање: 2 минути Швајцарските граѓани ќе добијат шанса да се обидат да обезбедат нивната економија никогаш да не стане без готовина, откако собраа ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина од сите дневни трансакции во продавници, ресторани и на други места се вршени со монети и готовина минатата година, објави Европската ...
| | веќе видена | слични

Редици долги неколку стотици метри се формирале и пред регионалните филијали на централната банка, на пример во Брно и Плсен. Некои застанале во ред во текот ...
| | веќе видена | слични

Гувернерот на Хрватската национална банка, Борис Вујчиќ за телевизијата Н1 коментираше процесот на воведување на еврото поминал фантастично добро. „Немаше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Беса бара со отворањето на Уставот за вметнување на Бугарите во Преамбулата да се вметне и употреба на албанскиот јазик како службен јазик на ниво на цела ...
сите 445 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 145 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека новата стратегија за надворешна политика усвоена од претседателот Владимир Путин го ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарците ќе го бранат правото на „кеш“ наспроти „безготовинско општество“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: