Демерџиев ПОБАРАЛ СРЕДБА ВО ДЕЛЧЕВО и ДЕЛА од Македонија

2 копии

Очекував таа средба да биде со мене, а не во Софија или во Брисел, рече денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со средбата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи изразил желба да се сретне со претставниците на македонските Бугари во земјава, јавува агенцијата „БГНЕС“. ...
| | веќе видена | слични

До крајот на месецов Софија и Скопје ќе одржат консултации за проблемите од конзуларен карактер со кои, како што објави БНР, Бугарија и натаму се соочува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средба со претставниците на македонските Бугари побарал македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи, јави БГНЕС. Информацијата доаѓа на два дена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„34 земји дадоа дозвола за одржување избори на нивна територија. Австрија само даде согласност за одржување избори во нашите дипломатско-конзуларни ...
| | веќе видена | слични

Трите генератори кои техничкиот министер за внатрешни работи на Бугарија, Иван Демерџиев ги вети за граничните премини во Македонија нема да стигнат на нашата ...
| | веќе видена | слични

Работната група „избори“ во рамките на бугарското Министерство за надворешни работи предлага измени на гласачките места во странство за изборите на 2 април кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 231 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Судот за воени злосторства на ОВК со седиште во Холандија ќе нареди лицата што беа злоупотребувани во логорот Злаш кај Приштина да добијат репарација, бидејќи ...
сите 89 | | | веќе видена

Одлуката на Уставниот суд со која се укинуваат одредби од Законот за плата и други надоместоци на избрани и именувани лица е конечна и треба да се почитува. ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Русија денеска усвои нова стратегија за надворешната политика, која ги издвои САД и Западот како извор на „егзистенцијална закана“ за Москва.„Потресите на ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демерџиев ПОБАРАЛ СРЕДБА ВО ДЕЛЧЕВО и ДЕЛА од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: