Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница


2 копии

Адвокатите на Мухамед Зеќири донесоа психијатар, кој е и вештак, за да образложи дека обвинетиот не е во добра психичка состојба поради што бараа одлагање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ексгенералниот секретар Мухамед Зеќири одново не беше спроведен на судењето каде се гони за злоупотреба на службената положба и овластување. Ова беше и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По поминати 17 месеци од катастрофалниот пожар во модуларната болница во Тетово, во кој настрадаа 14 лица, конечно остатоците од изгорениот објект се остранети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Основниот кривичен суд Скопје, на предлог на одбраната, денеска беа сослушани сведоци, вработени во генералниот секретаријат на Владата во врска со случајот ...
| | веќе видена | слични

Во Основниот кривичен суд Скопје, на предлог на одбраната, денеска беа сослушани сведоци, Сослушани беа сведоците Зорица Стојановиќ, Агим Махмути и Мирче ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зорица Стојановиќ, вработена во Владата, сведочеше во случајот „Софтвери“, каде што обвинет е Драги Рашковски. Таа работела како помошник-раководител на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Изет Меџити, потпретседателот на ДУИ кој е лидер на фракционерската „Огнена група“, денеска во емисијата „Тема на денот“ на Сител иззрази зачуденост како ...
сите 239 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Вчеравечер во Америка, по долго боледување почина бардот на македонското глумиште, Димче Мешковски. Колеги и пријатели се простуваат од него преку социјалните ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сослушани седум сведоци за пожарот во тетовската модуларна болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: