Шолц: За мене е завршена расправата за испраќање авиони во Украина

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, одби да го потврди или негира тврдењето дека претседателот Владимир Путин ветил дека нема да го убие својот украински ...
| | веќе видена | слични

Алексеј Арестович – поранешен советник на претседателот на Украина, смета дека по завршувањето на борбените операции во Украина, можно е „сценариото со двете ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот израелски премиер обелодени дека САД и западните сојузници ги блокирале неговите обиди за мир во Украина. А тој се чинел можен и дофатлив, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Советникот на претседателот на Украина, Михаил Подољак, се изјасни против привремениот прекин на огнот на фронтот, велејќи дека тоа само ќе доведе до нова фаза ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет откри за израелските медиуми дека рускиот претседател Владимир Путин му рекол дека нема да го убие украинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 157 | | | веќе видена

Охрид, 20. март 2023 (ИНПРЕС) – Иако последнава недела е зголемено за четири сантиметри, сепак и натаму нивото на Охридското Езеро е далеку од просекот за овој ...
сите 248 | | | веќе видена

„Колапсот“ на Credit Suisse беше кулминација на повеќегодишни скандали, загуби од повеќе милијарди долари, промени во менаџментот и стратегија која не успеа да ...
сите 231 | | | веќе видена

Првиот човек на Американскиот Еврејски конгрес Ендрју Бејкер на Комеморацијата во чест на 80 години од холокаустот на македонските Евреи му покажа на премиерот ...
сите 50 | | | веќе видена

Забраната на извозот на јајца ќе донесе санкции за државата, па затоа не се разгледува како опција, но за да се спречи скок на цените, министерот за економија, ...
сите 231 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 62 | | | веќе видена

Изет Меџити се покажува како политичка личност што не е лидер на политичка партија за која граѓаните од албанска националност имаат најпозитивно мислење, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Борбените авиони "MiG-29", кои Полска и Словачка наскоро ќе и ги пратат на Украина ќе бидат уништени, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Тој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шолц: За мене е завршена расправата за испраќање авиони во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: