Супер-асистенција на Давид Бабунски за победа на Мезоковешд


Македонските интернационалци кои настапуваат во унгарскиот шампионат беа расположени во текот на денешниот ден. Имено, Марио Илиевски и Доријан Бабунски се ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Доријан Бабунски го запиша својот шестти погодок сезонава во дресот на Дебрецин во унгарскиот шампионат. Дебрецин ремизираше (1-1) ...
| | веќе видена | слични

Младинскиот репрезентативец Марио Илиевски запиша нов погодок во унгарскиот шампионат, овој пат за бод на својата Кишварда на гостувањето против Хонвед во 18. ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот репрезентативец и ново скапоцено засилување на Челси, Микајло Мудрјук имаше доста лошо деби од првата минута во новиот тим. Мудрјук дебитираше за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 705 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 193 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 120 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 60 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 184 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Супер-асистенција на Давид Бабунски за победа на Мезоковешд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: