Запросувањето требаше да биде романтично, а не драматично: Како Ноле ја побара за жена Јелена


Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Енцо Куако, француски тенисер по потекло од Маурициус, проговори за мечот со Новак Ѓоковиќ на неодамна завршениот Австралија опен.Тие двајца се сретнаа во ...
| | веќе видена | слични

Францускиот тенисер Енцо Куако , единствениот кој успеа да му одземе сет“на Новак Ѓоковиќ на Австралија Опен, жестоко се нафрли со изјавата за повредата на ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ неодамна ја освои својата 10-та титула на Австралија Опен , а тоа воедно беше и негова 22-ра на грен-слем турнирите. Овој успех на Ѓоковиќ беше ...
| | веќе видена | слични

Романската тенисерка Андреа Присакариу , една од најатрактивните тенисерки и никогаш не криела дека е голем фан на Новак Ѓоковиќ! Таа е една од најзгодините ...
| | веќе видена | слични

По огромниот подвиг, навивачите ширум светот се прашуваат дали српскиот ас ќе ја добие статуата на терените на Австралија опен. За ова зборуваше директорот на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со повреди го освои 22. Гренд слем во кариератаМногумина не веруваа дека Новак Ѓоковиќ играл со дупка од дури три сантиметри во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 200 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 221 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 162 | | | веќе видена

Вчеравечер во Америка, по долго боледување почина бардот на македонското глумиште, Димче Мешковски. Колеги и пријатели се простуваат од него преку социјалните ...
сите 45 | | | веќе видена

Сè додека имаме преодна влада, Бугарија нема да ѝ достави на Украина со борбени авиони, противвоздушни ракетни комплекси, ниту тенкови и оклопни транспортери, ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запросувањето требаше да биде романтично, а не драматично: Како Ноле ја побара за жена Јелена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: