ОН: Рускиот БДП лани намален за 3 проценти, а украинскиот за над 30 отсто

6 копии

Марија Захарова, портпаролката на руското министерство за надворешни работи, на Телеграм одговори на коментарите на украинскиот претседател Володимир Зеленски ...
| | веќе видена | слични

Остварувањето на германската економија во четвртиот квартал од минатата година беше полошо од очекуваното, што е знак дека најголемата европска економија ...
| | веќе видена | слични

Индиската економија благо ќе забави во фискалната 2023/2024 година. поради забавувањето на активностите во светот, што најверојатно ќе му наштети на извозот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руската надворешна трговија се врати на нивото на кое беше пред почетокот на војната во Украина, а санкциите кои Западот ги воведе кон Москва не го постигнаа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во својот најнов извештај за економската состојба во светот, Меѓународниот монетарен фонд предупреди дека се очекува Велика Британија ...
| | веќе видена | слични

NYT: Руската надворешна трговија се врати на нивото од пред војната, санкциите неефикасни Филип Здравески 01.02.2023 / 08:40 Свет Руската надворешна трговија ...
| | веќе видена | слични

Економијата на Обединетото Кралство ќе се намали и ќе има слаби перформанси во другите напредни економии бидејќи високите трошоци за живот продолжуваат да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН: Рускиот БДП лани намален за 3 проценти, а украинскиот за над 30 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: