Утре истекува рокот за аплицирање за субвенционирање нови авиолинии

18 копии

Охрид, 31. јануари 2023 (ИНПРЕС) – По најавите од српскиот национален авиопревозник, Air Serbia дека од јуни годинава ќе ги обнови летовите меѓу Белград и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доставени три барања за финансиска поддршка за воведување на нови авиолинии до Министерството за транспорт и врски. Визер, Луфтханза и Аегеан Ерлајнс се ...
| | веќе видена | слични

Авиокомпаниите „Луфтханза“, „Визер“ и „Ејџиан ерлајнс“ доставиле понуди за добивање субвенции за воведување нови авиолинии од Меѓународниот аеродром Скопје и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Визер, Луфтханза и Аегеан Ерлајнс се трите авиокомпании заинтересирани за воспоставување нови авиолинии со финансиска поддршка од ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Авиокомпаниите „Виз ер“, „Луфтханза“ и „Егеан ерлајнс“ доставија понуди на тендерот за доделување финансиска поддршка за нови авиолинии од Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 473 | | | веќе видена

Преговорите за влез Алијансата за Албанците (АА) во владината коалиција се при крај и најверојатно ќе завршат до утре, изјави денеска за МИА лидерот на ...
сите 264 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 254 | | | веќе видена

На 4 февруари беа спроведени кај нас сите процедури и одлуки согласно закон за мирно чествување на роденденот на Гоце Делчев. Што се однесува до правата на ...
сите 119 | | | веќе видена

На 06.02.2023 во 08.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сингелиќ, скопско, товарно возило „форд“ на ЈП „Комунална хигиена“ со скопски регистарски ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре истекува рокот за аплицирање за субвенционирање нови авиолинии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: