Во Бугарија има политичари кои ги штитат интересите на Кремљ, тврди поранешниот бугарски министер за одбрана Бојко Ноев


Не можеме да ги затвориме очите пред фактот дека реално има бугарски политичари кои ги влошуваат нашите односи со Северна Македонија и им даваат повод на ...
| | веќе видена | слични

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема основ за тврдењата на министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Бујар Османи, дека сме заинтересирани за конфликт меѓу Македонија и Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

„Убедени сме дека нема основа за такви тврдења, а камоли докази, како што беше случај повеќе пати. Напротив, придонесот на нашата земја во решавањето на ...
| | веќе видена | слични

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
| | веќе видена | слични

Од руската амбасада реагираат и кон македонските медиуми кои пишуваат дека Кремљ се меша во внатрешните работи на Македонија, па бараат да се има поодговорен ...
| | веќе видена | слични

Очекувам судири во сабота во Скопје, вели поранешниот заменик министер за надворешни работи на Бугарија Милен Керемедчиев. Во гостување на БТВ, вели дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 631 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 366 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 85 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Бугарија има политичари кои ги штитат интересите на Кремљ, тврди поранешниот бугарски министер за одбрана Бојко Ноев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: