ОВА БИЛА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА? Чарлс не ја остварил, а ова може да биде нејзината одмазда?

Принцезата Дијана или „Народната принцеза“, како што многумина ја нарекуваа, е една од оние кои никогаш нема да бидат заборавени, а се уште има приказни за ...
| | веќе видена | слични

Многу години поминаа од нејзината смрт, но деталите од приватниот живот на покојната принцеза Дајана се сеуште актуелни во јавноста. Особено што таа во ...
| | веќе видена | слични

Принцезата Дајана во периодот од една година испратила неколку писма на свои блиски пријатели, а тие одлучиле тие писма да ги продадат на аукција. Во ...
| | веќе видена | слични

Се појави интервју на кралот Чарлс III (74) од 1969 година. Домаќини беа водителите Клиф Мишелмор и Брајан Конел, а сето тоа се случи пред Чарлс официјално да ...
| | веќе видена | слични

Кралското семејство дознало дека принцезата Дајана е бремена и планирала да се венча со нејзиното момче Доди Ал Фајед, па затоа ја исценирале несреќата во која ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари во своите мемоари откри многу интимни детали од својот живот, а на самиот почеток од книгата пишувал и за смртта на својата мајка. Да ве ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи упати апел до јавноста за мирно и достоинствено чествување на 4 февруари, денот на кој се одбележува ...
сите 484 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 117 | | | веќе видена

На 02.02.2023 околу 18.30 часот на паркинг простор пред трговски центар на подрачје на Аеродром, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи ...
сите 238 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 238 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОВА БИЛА ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА? Чарлс не ја остварил, а ова може да биде нејзината одмазда?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: