Дајана пред несреќата била бремена и планирала да се венча со Доди Ал Фајед

Кралското семејство дознало дека принцезата Дајана е бремена и планирала да се венча со нејзиното момче Доди Ал Фајед, па затоа ја исценирале несреќата во која ...
| | веќе видена | слични

Во аукциската куќа „Дејвид Ли“ се продаваат 32 писма на покојната принцеза Дијана. Целата заработка оди на сметките на организациите кои таа ги поддржувала. ...
| | веќе видена | слични

Многу години поминаа од нејзината смрт, но деталите од приватниот живот на покојната принцеза Дајана се сеуште актуелни во јавноста. Особено што таа во ...
| | веќе видена | слични

Принцезата Дајана во периодот од една година испратила неколку писма на свои блиски пријатели, а тие одлучиле тие писма да ги продадат на аукција. Во ...
| | веќе видена | слични

Се појави интервју на кралот Чарлс III (74) од 1969 година. Домаќини беа водителите Клиф Мишелмор и Брајан Конел, а сето тоа се случи пред Чарлс официјално да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ за падот на ентузијазмот кај граѓаните во анкетите за поддршка на евроинтеграциите, вели дека не станува за ...
сите 224 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 213 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 229 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дајана пред несреќата била бремена и планирала да се венча со Доди Ал Фајед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: