Ангелоски: Македонските компании да добијат шанса за инвестирање

3 копии

Понеделнички, претседателот на стопанската комора, Бранко Азески поставува пет прашања до Владата по повод годишнината. Во продолжениет неговиот став 1. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дебатата е прва од дискусиите во рамките на Европската година на вештините. Што им е неопходно на младите за да бидат конкурентни на пазарот на трудот? ...
| | веќе видена | слични

Отсуството на глобална стратегија за развој на домашната економија е главната причина поради која Македонија од земја со константен вишок на образовани ...
| | веќе видена | слични

Вештините на младите во Македонија се за десет пати пониски во споредба со бројките во земјите од Европската унија. Ова е посочено во Извеештајот за прогрес, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Стопанска комора Бранко Азески денеска, преку видео обраќање на владината конференција „Година на нови можности“, порача дека бизнисот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, кој најави формирање на ножни стражи за чување на гробот на Гоце Делчев пред утрешното ...
сите 480 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 255 | | | веќе видена

„Арсовска со поддршка на СДС, Левица и ДУИ поставува директори кои ги користат позициите за испумпување на милиони преку тендери.Само 4 дена откако Марјанчо ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 201 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелоски: Македонските компании да добијат шанса за инвестирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: