Блокадите останаа само на Илинденска - превозниците бараат помош од Ковачевски


Автобусите на приватните превозници се преселија само на Илинденска. Утринава крстосниците кај црвен крст и судската палата беа ослободени, а булеварот кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фала им на СДС што секој ден ја потврдуваат Тачела коалицијата. СДС во континуитет ги шири лагите на Арсовска. Не би не зачудило повторно да трошат народни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со спинување и дезинформирање на јавноста со тоа што ги извртуваат, сечат, лепат и монтираат зборовите на Ковачевски преку монтирани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Страшни и скандалозни се заканите и навредите што произлегоа од кавгата меѓу Христијан Мицкоски и Данела Арсовска. „Од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на градската огранизација на СДСМ – Скопје, Васко Кичевски денеска порача дека се страшни и скандалозни заканите и навредите што произлегоа од ...
| | веќе видена | слични

„Од првиот момент кога ќе станам премиер, ќе те влечеме по улици“ и „Ќе го бришеме подот со тебе“ така според сведоштвата на Арсовска, се заканувал шпицниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Како по правило секогаш кога Димитар Ковачевски е фатен во небрано со некој скандал за фирма на неговиот кум или неговата сопруга, тогаш Данела Арсовска му ...
| | веќе видена | слични

Кавгите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од една и Данела Арсовска од друга страна, открија шокантни, скандалозни признанија за навреди и закани за влечење ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Данела Арсовска и нејзиното однесување водат само кон сомнеж дека таа нема деловна способност за да ја извршуваа оваа јавна функција – прв човек на град ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истата партија со насилничка и режимска матрица која 11 години ги тероризираше граѓаните и државата, а се грижеше само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 532 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 397 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 135 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокадите останаа само на Илинденска - превозниците бараат помош од Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: