Коцевски: Спасовски да не го забошотува случајот со синот на Буши


По двонеделно криење на возачот на возилото кое го возел заменикот министер Назим Буши и неколку други скандали во безбедноста ново дно на министерството кое ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Без никаков конкретен изговор и на нехуман начин, припадниците на полициската единица „Тигри” изминативе денови тепаа и малтретираа млади Албанци во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса на Албанците (АА) тврди дека припадници на полициската единица „тигри“ изминативе денови тепале и малтретирале млади Албанци во Скопје, нанесувајќи им ...
| | веќе видена | слични

Сите овие тепања и малтретирања се повторуваат во континуитет и никој не дава никакво објаснување. Како и во последниот случај, така и во другите случаи, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Оставки од Оливер Спасовски и Назим Буши заради заташкување на случајот со синот на Буши, но и заради сите криминали и скандали во Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

По кој знае кој пат гледаме прикривање на скандали кои се поврзани со високи функционери на ДУИ од стана на Спасовски и МВР. МВР и Спасовски од петни жили се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Одговорност и оставки од Оливер Спасовски и Назим Буши, дивеењето на синот на заменик министерот со возило со флешери не смее да остане неказнето. МВР и самиот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Оливер Спасовски, човекот кој што скоро 7 години е прв човек на министерството за внатрешни работи, човекот на кој што се случија десетици скандали и овој пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коцевски: Спасовски да не го забошотува случајот со синот на Буши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: