Шеврон доби дозвола од Вашингтон да извезува нафта од Венецуела

Американската нафтена компанија Шеврон се подготвува да го испорача првиот товар нафта од Венецуела во САД до крајот на декември, откако американската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска објави дека указот на рускиот претседател Владимир Путин кој ќе одговори на одлуката на Западот да наметне ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Руските власти подготвија уредба со која се забранува продажбата на руска сурова нафта на купувачите дел од Коалицијата за ценовно ...
| | веќе видена | слични

Приходите од нафтата на РУСИЈА паднаа минатиот месец и покрај зголеменото производство, соопшти Меѓународната агенција за енергија (ИЕА), што сугерира дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 516 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шеврон доби дозвола од Вашингтон да извезува нафта од Венецуела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: