ОСМАНИ: Сами си баравме помош од САД против корупцијата, стравував ако не почнеме преговори со ЕУ земјава ќе остане само на мониторинг

Сами си побаравме помош од САД во борбата против корупцијата, вели министерот за надворешни работи, Бујар Османи, откако беше објавено дека специјален тим за ...
| | веќе видена | слични

Тимот од САД за борба против корупцијата во Македонија беше и замина, а наскоро треба да се знаат и лицата кои ќе се најдат на црната листа. Според објавите ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Доаѓањето на американскиот тим за санкции во Македонијае во функција на скенирање на состојбите во судството, но политичката порака од тоа е дека треба сами да ...
| | веќе видена | слични

 Тој го дообјаснува министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој кажа дека Македонија самата побарала од САД да помогне во борбата против корупцијата, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска порача дека има голема забуна околу американскиот тим за санкции кој треба да истражува корупција во земјава. -Тоа не е ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски: Американскиот тим за санкции нема да ги среди работите во правосудството, тоа е наша работа Дарко Лазаревски 15.12.2022 / 13:22 Македонија ...
| | веќе видена | слични

Владата немала никогаш донесено одлука за да повикува истражители од надвор за борбата против корупцијата, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 312 | | | веќе видена

Работите можат да се поправат во Македонија, ако има Влада која црпи легитимитет од граѓаните, рече Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 127 | | | веќе видена

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата денеска донесе одлука за распоредување на приходите од игрите на среќа и од забавните игри во 2023 година за финансирање на програмските активности на ...
сите 82 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 235 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОСМАНИ: Сами си баравме помош од САД против корупцијата, стравував ако не почнеме преговори со ЕУ земјава ќе остане само на мониторинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: