Доларот падна поради надежите за повторното отворање на Кина

3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека инфлацијата во САД опаѓа и дека работите се движат во вистинска насока, иако има уште работа. „Ќе треба време ...
| | веќе видена | слични

Геополитичките тензии предизвикуваат високи енергетски трошоци, додека намалувањето на понудата исто така ја нарушува потрошувачката, а со тоа директно влијае ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Глобалниот јавен и приватен долг паднаа со најголема стапка во последните 70 години во 2021 година, откако достигнаа рекордни нивоа поради влијанието на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалниот долг остана над нивото пред пандемијата на коронавирус во 2021 година, и покрај тоа што забележа најголем пад во последните 70 години, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Бакарот, кој традиционално се смета за водечки показател за економски просперитет - изненадувачки немаше лоша година. Но, аналитичарите очекуваат заживување ...
| | веќе видена | слични

Американската министерка за финансии, Џенет Јелен, за американската телевизија „Си-Би-Ес” изјави дека се очекува значително намалување на инфлацијата во САД во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Демократската партија на Косово, Енвер Хоџај, оцени дека договорот во Охрид е најголемата загуба за Косово од Рамбује и додаде дека косовскиот ...
сите 753 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

По објавен статус на д-р Ненад Лазаров на Фејсбук во кој наведува дека од гликемија 19 не се умира акутно, повеќе негови колеги се впуштија во претпостави за ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување на „Само интервју“ на телевизија Канал 5 истакна дека тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат план како Македонија ...
сите 72 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на општина Илинден одговарајќи на новинарско прашање за договорот за пречистителна ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот падна поради надежите за повторното отворање на Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: