Приватните превозници го блокираа Скопје, граѓаните револтирани, градоначалничката молчи


Нервозни возачи, колони и свирежи, преполни градски автобуси: Скопје утрово осамна под целосна блокада. Еден километар се вози еден час. Автобусите на ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници попуштија. По 9 дена блокади, автобусите се тргнаа од Илинденска и булеварот е повторно прооден. Ваквиот чекор следи откако утринава ...
| | веќе видена | слични

Со недели Скопје живее под блокади на приватните превозници, а минатата недела ситуацијата ескалираше кога со автобуси беше блокиран целиот град, а настана и ...
| | веќе видена | слични

ПРЕВОЗНИЦИТЕ СЕ ПОВЛЕКОА ОД ИЛИНДЕНСКА Превозниците најавија целосно повлекување на блокадите. Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски денеска соопшти ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните излегоа како победници од кавгата на релација Данела Арсовска – Ленин Јовановски, кои започнаа откако градоначалничката и ВМРО-ДПМНЕ се впуштија во ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници попладнево ги тргнаа автобусите од булеварот Илинден и велат дека прифаќаат да се почне процес на помирување со градоначалничката Данела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните превозници ги отстранија барикадите од автобуси од булеварот Илинденска и велат дека ќе чекаат премиерот Димитар Ковачевски да ги повика на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Скопје победија и по подолг период сега веќе блокади на приватните превозници по градските булевари нема да има. По притисокот на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 216 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 29 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 195 | | | веќе видена

Легендарниот турски голман, а моментално тренер на тимот на Хатајаспор, Волкан Демирел на својот Инстаграм профил објави апел за итна помош до Турција, по ...
сите 291 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приватните превозници го блокираа Скопје, граѓаните револтирани, градоначалничката молчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: