Продолжува протестот на приватните превозници, во Скопје посебен сообраќаен режим


Приватните автобуски превозници од двете компании „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ денеска повторно поставија блокади на неколку главни точки во главниот град, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Приватните автобуски превозници, кои протестираат со блокада на булеварот „Илинден“ во Скопје, откако не добија одговор на барањето за средба со скопската ...
| | веќе видена | слични

Приватните автобуски превозници информираа дека нивните автобуси засега остануваат паркирани на булеварот „Илинден” пред Градот Скопје. Тие се се надеваат на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приватните автобуски превозници попладнево за МИА информираа дека нивните автобуси засега остануваат паркирани на булеварот „Илинден“ пред Градот Скопје. – ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Алијанса за Албанците дава поддршка на приватните превозници кои веќе неколку дена протестираат со блокада на улиците во Скопје барајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните автобуски превозници се уште протестираат со блокада на булеварот „Илинден“ околу Градот Скопје. Откако не беше одговорено на нивното барања за ...
| | веќе видена | слични

Како некој мисли да функционирате ако не ви го има исплатено она што сте го сработиле ? – Ова е аудио снимка од трибина на актуелната градоначалничка на град ...
| | веќе видена | слични

Блокадите на Илинденска продолжуваат со поддршка од Алијанса. Иако директорот на „Слобода превоз“ Ленин Јовановски се повлече од протестите за да немаат ...
| | веќе видена | слични

Приватните автобуски превозници попладнево најавија дека нивните автобуси засега остануваат паркирани на булеварот „Илинден” пред Градот Скопје, каде блокираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 189 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 172 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува протестот на приватните превозници, во Скопје посебен сообраќаен режим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: