Соса нема да игра против Јапонија


2 копии

Голема е разликата во следењето на натпреварите на хрватската репрезентација на Светското првенство, од коментаторите од поранешна Југославија. Тоа најдобро се ...
| | веќе видена | слични

Хрватска направи уште еден голем резулат и ќе ја гледаме во самата завршница на 22. Светско првенство. Избраниците на Далиќ се изборија за триумф над ...
| | веќе видена | слични

Хрватска и Аргентина ќе играат во првото полуфинале на Светското првенство во Катар, откако двете селекци на драматичен начин се изборија за пласман меѓу ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Франција излезе како победник од дуелот со Англија и на тој начин дојде до полуфиналето на Светското првенство во кое ќе влезе како фаворит ...
| | веќе видена | слични

Хрватска го изненади Бразил, елиминирајќи го првиот фаворит за титулата и овозможувајќи си да игра уште едно мундијалско полуфинале. Селекторот Златко Далиќ ...
| | веќе видена | слични

Хрватска е во полуфиналето на уште едно Светско првенство и тоа откако успеа на својот пат да го „исчисти“ фаворизираниот Бразил. Одново вистински лидер на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанската легенда, Ариго Саки со внимание ги проследи првите две полуфинални средби на Светското првенство, средби на кои победникот беше решен на пенали ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Хрватска слави нов голем успех на Светските првенства откако вчера го елиминираа Бразил и се пласираа во полуфиналето каде што ги чека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 417 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соса нема да игра против Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: