Прва оставка во Катар

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

6842 Мароко – Португалија (16 ч.) Мароко е најпријатното изненадување на Мундијалот и оваа селекција е пред голем предизвик да биде првата африканска земја што ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски е гостин на ФИФА на Светското првенство 2022 во Катар на кое беше дел и од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 216 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 29 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 195 | | | веќе видена

Легендарниот турски голман, а моментално тренер на тимот на Хатајаспор, Волкан Демирел на својот Инстаграм профил објави апел за итна помош до Турција, по ...
сите 294 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва оставка во Катар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: