Русите си одат од градовите околу Херсон, тврди Украина

2 копии

Првиот заменик на рускиот претставник во ОН, Дмитриј Полјански, денеска изјави дека Москва испратила писмо до Советот за безбедност на Обединетите нации и до ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Руските окупатори на украинската област Херсон го повикаа населението да ги замени своите заштеди за руски рубљи, пишува ДПА. Од 1 јануари завршуваат ...
| | веќе видена | слични

Од 1 јануари завршуваат плаќањата во украинската национална валута, гривна, соопшти денеска преку видео порака на каналот Телеграм шефот на окупаторските сили, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Знамето на украина беше закачено на пристаништето кран кула, која стои на брегот на реката Дњепар.„Ова ќе стане мост за деокупација на левиот брег на регионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Проруските власти во јужна украинска област Херсон вчера објавија дека ќе започнат со евакуација на лицата со намалена подвижност од окупираниот град Каховка, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 665 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 262 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите си одат од градовите околу Херсон, тврди Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: