Почина доктор Јовица Угриновски, кој, освен во хирургијата, беше вљубеник и во планините

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за здравство, неврохирургот Венко Филипче, на својот фејсбук профил сподели убави вести. Имено едногодишно момче успешно се избори со ...
| | веќе видена | слични

Венко Филипче, поранешниот министер за здравство, а сега активен неврохирург кој оперира пациенти, имаше сложена и хумана мисија, да изрши операција на глава ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
| | веќе видена | слични

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
| | веќе видена | слични

Проф. д-р Јовица Угриновски почина вчера на 77-годишна возраст, а денеска ќе биде погребан на градските гробишта „Бутел“. Угриновски почина по тешко ...
| | веќе видена | слични

Македонија се простува од врвниот неврохирург проф. д-р Јовица Угриновски. Од болницата „Систина“ споделија една од многуте приказни со среќен крај ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 478 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 607 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина доктор Јовица Угриновски, кој, освен во хирургијата, беше вљубеник и во планините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: