Ковачевски ЕДВАЈ ИЗЛЕГОЛ ОД СКОПЈЕ


7 копии

Децении чекаме да се случи енергетската транзиција и гледаме само години изгубени во неинвестирање, со планови и акции без видливи резултати во животната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Веќе има неколку проекти коишто се однесуваат на изградба на пречистителни станици. Најголемата е во Скопје. За жал, таа пречистителна станица практично е ...
| | веќе видена | слични

Начинот на кој владата и државните компании во моментов се справуваат со енергетската криза не враќа децении наназад, порачува граѓанскиот сектор. Доколку ...
| | веќе видена | слични

Единственото нешто што може да се направи оваа зима за да се ублажи состојбата со аерозагадувањето е топланите во Скопје да продолжат да работат на гас, смета ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија на годишно ниво умираат меѓу 3.000 и 3.500 лица како резултат на загадениот воздух кои го дишеме. Оваа бројка само се однесува на опасните ПМ2,5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партијата ДОМ во следниот период ќе промовира и ќе бара усвојување законско решение со кое ќе се овозможи енергетска демократија, односно формирање енергетски ...
| | веќе видена | слични

Морачанин за МИА: Ќе бараме закон за формирање енергетски задруги и за компаниите и за граѓаните Александра Спасеска 01.12.2022 / 08:39 Македонија Скопје, 1 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се зголемува бројот на домаќинства и во деловите што не се покриени со централното греење, се зголемува бројот на автомобили додека истовремено се зголемува ...
| | веќе видена | слични

Утре во 11 часот 100 нови дрва ќе бидат засадени во Кисела Вода, во паркчето зад зградата Флет Ајрон во рамки на европската регионална иницијатива „Дрво на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 302 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 274 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 173 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски ЕДВАЈ ИЗЛЕГОЛ ОД СКОПЈЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: