Дерби на денот: Прв сериозен испит за Англичаните


Велс испадна од Светското првенство во Катар по поразот од Англија синоќа. Велшаните после три натпревари против Иран, САД и Англија освоија само еден бод, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Герет Бејл поради физички проблеми беше повлечен од игра на стартот на вториот дел и тоа го означи стартот на потопот на Велс, селекција која во второто ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дерби на денот: Прв сериозен испит за Англичаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: