Средба Османи – Григорјан

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи го прими Армен Григорјан, постојан претставник на УНДП во Северна Македонија. Соговорниците се осврнаа на ...
| | веќе видена | слични

Скандалот со македонското државјанство на Украинецот Александар Онишченко е голема дамка и тежок удар за нашата репутација, што ја градевме во изминатите ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Скандалот со државјанството на Онишченко е тежок удар и голема дамка, нагласи министерот за надворешни работи Бујар Османи, потенцирајќи дека земјата од него ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Важноста од партнерството и соработката помеѓу Европа и Азија во овие критични времиња и предизвици, по руската инвазија на Украина, беа реафирмирани на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на 29-от состанок на Министерскиот совет на ОБСЕ, што оваа година се одржува во Лоѓ, Полска, на 1 и 2 декември ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На маргини на 29-от ОБСЕ министерски состанок, Министрите за надворешни работи на Тројката претседавачи, Македонија, Полска и Шведка, Бујар Османи, Збигњев Рау ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на 29-от ОБСЕ-министерски состанок во Лоѓ, Полска, министерот за надворешни работи Бујар Османи се обрати на две тематски панели, “Година во конфликт- ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Османи – Григорјан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: