Тијаго Силва: Пикси покажа непочитување кон Бразил


3 копии

Репрезентацијата на Србија го заврши настапот на Светското првенство во Катар по вчерашниот пораз од Швајцарија во тензичен натпревар, а тензично беше и на ...
| | веќе видена | слични

Драган Стојковиќ најави дека ќе остане селектор на Србија и ќе се подготвува за квалификациите на Европското првенство кои започнуваат во месец март наредната ...
| | веќе видена | слични

Швајцарскиот репрезентативец со албанско потекло Гранит Џака направи неколку инциденти на теренот, а провокациите продолжија и после последниот судиски свиреж. ...
| | веќе видена | слични

Група Албанци синоќа ги блокираа улиците во Куманово славејќи ја победата на Швајцарија над Србија на Светското првенство во Катар. Музика, свирење, албански ...
| | веќе видена | слични

Србија беше елиминирана од Мундијалот по поразот од Швајцарија во последното коло од групата Г, а натпреварот го одбележа голема тензија и на трибините и на ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Швајцарија, Гранит Џака по синоќешната победа над Србија и пласман во осминафиналето на СП се појави во дресот со името Јашари кој покрена лавина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, го поздрави пристигнувањето во Скопје на американскиот експертски тим за борба против корупција и како одговор ...
сите 162 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 19 | | | веќе видена

И утринава продолжија блокадите на приватните превозници на клучните булевари во Скопје.. Околу 200 автобуси и денеска се поставени на крстосницата кај ...
сите 11 | | | веќе видена

– Неколку лица со закана со оружје утринава во деловен објект во Скопје нападнале чувар, а потоа запалиле неколку банкомати кои биле во склоп на деловниот ...
сите 353 | | | веќе видена

Австалијскиот репрезентативец Ками Девлин беше во составот на Кенгурите, но на теренот не одигра ниту една минута. Самото присуство на планетарниот собир е ...
сите 20 | | | веќе видена

Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
сите 64 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тијаго Силва: Пикси покажа непочитување кон Бразил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: