ДО НОВА ГОДИНА БИХ ЌЕ СТАНЕ КАНДИДАТ ЗА ЕУ? Најава од европскиот комесар за проширување

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Оливер Вархеjи потврди дека Босна и Херцеговина следниот месец може да добие кандидатски статус за ...
| | веќе видена | слични

Процесот на проширување на Европската Унија со Западен Балкан, подобрување на поврзаноста и безбедноста, миграцијата и надворешните мешања во регионот се тема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на европските либерали, Илхан Ќучук, на тркалезна маса во Брисел собра еврокомесари, европратеници, лидери на либералните партии од Западен Балкан, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Високиот претставник во БиХ Кристијан Шмит денеска во Сараево се сретна со еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји, со кого, меѓу ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комесар за проширување и соседска политика, Оливер Вархеји, денеска по средбата со претседателот на Република Српска, Милорад Додик, во Источно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДО НОВА ГОДИНА БИХ ЌЕ СТАНЕ КАНДИДАТ ЗА ЕУ? Најава од европскиот комесар за проширување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: