ЕУ го подготвува деветтиот пакет санкции против Русија: Ќе ги удриме за да ги заболи

„Работиме напорно да ја погодиме Русија онаму каде што боли, со цел дополнително да го ослаби нејзиниот капацитет да води војна против Украина. Затоа денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии
2 копии

Тој рече дека проценките се дека загинале меѓу 10.000 и 13.000 војници.Ниту Украина, ниту Русија имаат тенденција да објавуваат бројки за жртви, а коментарите ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска беше остро критикувана за видео пораката на Твитер во која рече дека во Украина загинале ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ги осуди повиците на Европската Унија за формирање суд за воени злосторства поради руските дејства во Украина. Тој ...
| | веќе видена | слични

Кремљ денеска ги осуди плановите на Европска Унија за формирање на Трибунал за воени злосторства поради руската инвазија врз Украина, истакнувајќи дека такво ...
| | веќе видена | слични

Во видео обраќање кое требаше дополнително да ја промовира идејата за трошење на запленетите руски милијарди за помош на Украина, кое од тогаш под притисок на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ го подготвува деветтиот пакет санкции против Русија: Ќе ги удриме за да ги заболи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: