Бугарската влада го подготви договорот за американските „Ф-16“ вреден 1,35 милијарди евра


Преодната влада на Бугарија до 48. Народно собрание достави договор со САД подготвен за ратификација, јави дописникот на МИА од Софија. Преодната влада го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Здружението на граѓани „БОРЕЦ“, Георги Георгиев, денеска влезе во зградата на бугарското Народно собрание во знак на протест против враќањето на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски технички премиер, Стефан Јанев, кој е и претседател на најмалата парламентарна партија „Бугарски подем“, изјави дека поместувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Две од партиите во новиот бугарски Парламент: „Промените продолжуваат” и „Демократска Бугарија”, доколку од претседателот Румен Радев го добијат вториот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Третиот мандат за формирање нова бугарска Влада ќе биде врачен по Нова година, за да има избори во Бугарија во месец март, најави бугарскиот претседател Румен ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев, денеска има консултации со претставници на партијата Демократска Бугарија, соопштија од прес-службата на претседателската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 510 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 38 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарската влада го подготви договорот за американските „Ф-16“ вреден 1,35 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: