Регулаторна денеска ќе одлучува за нови цени на горивата

6 копии

Француските синдикати започнаа генерален штрајк во вторникот барајќи повисоки плати во услови на децениска висока инфлација, а за претседателот Емануел Макрон ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
9 копии

Франција денеска се подготвува за големи нарушувања откако синдикатите свикаа национален штрајк во транспортот, бидејќи остануваат во ќорсокак со владата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Хрватскиот енергетскиот експерт Давор Штерн, во студиото Н1 ги коментираше најавите за поскапување на бензинот. Штерн рече дека владата тешко може да го спречи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Украина оваа недела доби голем поттик откако западните сојузници се согласија да ѝ испратат модерни борбени тенкови. Така, од Германија и други земји ќе добие ...
сите 335 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 177 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев" на денешната трибина во Штип насловена „Гоце е Македонија" изјави дека на 4 ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регулаторна денеска ќе одлучува за нови цени на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: