Американските ЦЕО-а се подготвуваат за рецесија што ќе трае

14 копии

Монетарната политика којашто ја води Народната банка е соодветна на тековните услови и предизвици. Преку постепено зголемување на каматните стапки, Народната ...
| | веќе видена | слични

Klix.ba дознава дека Централната банка на Босна и Херцеговина неодамна продала 40.000 унци злато (32.000 унци е еден тон), што е повеќе од еден тон злато во ...
| | веќе видена | слични

Преку постепено зголемување на каматните стапки, Народната банка придонесува за стабилизирање на инфлациските очекувања, водејќи сметка да нема значителни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ИНФЛАЦИЈАТА во Кина, мерена со индексот на потрошувачките цени, се зголеми во септември со најбрзо темпо во повеќе од две години, поттикната од скокот на ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во петокот цените на акциите силно пораснаа, како и на њујоршки Волстрит ден претходно, но се тргува несигурно бидејќи високата инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Банката на Англија се бори да се справи со кризата предизвикана од храбрите планови на владата на Обединетото Кралство да позајмува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска по првиот панел од годишната конференција „Година на нови можности“, одговарајќи на новинарско прашање околу денешната ...
сите 439 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 502 | | | веќе видена

Министерот з авнатрепни работи, Оливер Спасовски, ги повика граѓаните да не потпаѓаат на повиците на Александар Пандов, претседателот на Патриотскиот институт ...
сите 279 | | | веќе видена

Поранешниот македонски амбасадор Благој Зашов смета дека претепувањето на Пендиков е несреќен случај кој дојде во несреќно време и тоа е искористено од ...
сите 418 | | | веќе видена

Норвешка на тој начин стана последната во низата западни земји кои потврдија дека ќе испратат напредни тенкови во Украина.Грам рече дека се уште не е одлучено ...
сите 386 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 409 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американските ЦЕО-а се подготвуваат за рецесија што ќе трае

Од:
До кого (е-маил):
Порака: