Иницијативата за референдум на Левица денеска кај Џафери


8 копии

Од политичката партија „Левица“ објавија дека претседателот на партијата Димитар Апасиев како што најави, го пријави претседателот на Собранието, Талат Џафери, ...
| | веќе видена | слични

Пријавеното службено лице се терети дека, на ден 12 октомври 2022, преку неговиот Кабинет, до група новинари и медиумски редакции испратил принт-скрин од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на политичката партија Левица Димитар Апасиев, изјави дека враќањето на нивната иницијатива за референдум од страна на претседателот на Собранието ...
| | веќе видена | слични

Левица се закани дека ќе гаси микрофони во Собранието доколку е потребно. „Ако треба, ќе блокираме со филибастеринг, долги говори, со илјадници амандмани и, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието останува на ставот дека иницијативата за референдум на Левица не е во согласност со Деловникот на Собранието не претставува општ ...
| | веќе видена | слични

Начинот на кој е поставено референдумското прашање иницирано од пратеникот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев, може да создаде проблем во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 488 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 670 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 245 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иницијативата за референдум на Левица денеска кај Џафери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: