ММФ: Поверојатно е дека работите ќе се влошат, отколку да се подобрат

5 копии

Генералната директорка на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристалина Георгиева денеска ги повика светските креатори на политики да спречат неконтролирана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 5 минути Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ја намали прогнозата за глобален раст за 2023 година поради судирот на економските притисоци, од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една третина од светската економија ќе бележи пад оваа или следната година поради намалувањето на реалниот доход и порастот на цените, прогнозираат од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Централните банки треба „одлучно да дејствуваат за да се справат со инфлацијата“ откако бројките достигнаа највисоки нивоа во последните неколку децении, ...
| | веќе видена | слични

Коментарите на кризниот заемодавач во неговиот најнов Извештај за глобална финансиска стабилност доаѓаат откако неговите годишни состаноци започнуваат оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 507 | | | веќе видена

„Отсуството на државна стратегија нѐ доведе до точка на студена војна со Бугарија. Згора на тоа Македонија има блокирани европски интеграции и e поставена во ...
сите 437 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 487 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ: Поверојатно е дека работите ќе се влошат, отколку да се подобрат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: