Приведено лице од струмичко, осудено на петгодишна затворска казна


10 копии

Како што денеска соопшти Јавното обвинителство, дрогата била пронајдена при претрес на автомобилот на 13 октомври, при што полицијата пронашла и дигитална вага ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во петокот рано утрото во периодот од 05.40 до 06.30 часот на подрачјата на ЕВР Центар и Бит пазар и ЕВР Чаир, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од ...
| | веќе видена | слични

Тројца скопјани се лишени од слобода, бидејќи се сомничат дека извршиле повеќе тешки кражби. Тие се приведени денеска (14.10.2022), во периодот од 05.40 до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Аргентина ја одработи својата задача по почетниот шок кој го доживеа на мундијалот во Катар, па така со победите над Мексико и Полска се пласираше во ...
сите 72 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведено лице од струмичко, осудено на петгодишна затворска казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: