Претрес во Скопје, приведени тројца крадци, пронајдени пиштол, муниција и предмети од извршени кривични дела


Во петокот рано утрото во периодот од 05.40 до 06.30 часот на подрачјата на ЕВР Центар и Бит пазар и ЕВР Чаир, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 20.10.2022 во 11.35 часот на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, стои во денешното соопштение од МВР, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија ...
| | веќе видена | слични

На 19.10.2022 во 18.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Ј.С.(46) пријавила дека, по претходна семејна расправија, од дома се оддалечила нејзината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Десет мигранти биле најдени во товарно возило со кое бил донесен материјал за рудникот „Саса“. Тие без знаење на возачот се качиле во камионот, кој имал грчки ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 470 | | | веќе видена

Не сакам екстремни мерки, но можеби треба да одиме до таму, да наметнеме вето за да се отрезнат овие политичари и не го исклучувам тоа, истакна за бугарска ...
сите 296 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 92 | | | веќе видена

Во следните шест месеци ќе бидеме сведоци на голема човечка трагедија. Украинските вооружени сили ќе се соочат со тешки услови на бојното поле, пишува „Форин ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претрес во Скопје, приведени тројца крадци, пронајдени пиштол, муниција и предмети од извршени кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: