Лефков: ВМРО-ДПМНЕ покажува државнички капацитет, планот е одржлив, ќе се заштедат 300 милиони евра и ќе имаме доволно струја за домаќинствата и за стопанството


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е универзитетски професор и експерт во своето поле кој што излезе со јасен план, како да се заштедат 300 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

„Булмак 2016“, како носител на концесии за експлоатација на металични руди од “Злетово“ – Пробиштип и “Тораница“ – Крива Паланка до овој момент работи ...
| | веќе видена | слични

Околу 1.000 вработени во Еуроникел Индустри, поранешно ФЕНИ во Кавадарци, се дома откако компанијата реши да ги испрати принуден платен одмор и поради ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза со сета сила удри врз Македонија, а се почувствува уште минатата година, но ние, како држава, не презедовме мерки за да ги намалиме ...
| | веќе видена | слични

По летниот ремонт, печките во фабриката „Фени“ во Кавадарци се исклучени поради високата цена на струјата, а вработените стравуваат за работните места. Засега ...
| | веќе видена | слични

Владата доцни со новиот сет антикризни мерки – бизнис заедницата алармира дека никаде ја нема помошта од која зависи опстанокот на илјадници компании. Првиот ...
| | веќе видена | слични

Тешко може да профункционира заеднички фонд за набавка на енергенси како што предложи претседателот на Стопанската комора, Бранко Азески иако идејата е добра, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повлекувањето на Ленин Јованоски ниту ќе стави крај на блокадите, ниту пак ќе го испере ВМРО-ДПМНЕ за одговорноста за блокадите на Скопје и отежнатиот живот на ...
сите 177 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 61 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: ВМРО-ДПМНЕ покажува државнички капацитет, планот е одржлив, ќе се заштедат 300 милиони евра и ќе имаме доволно струја за домаќинствата и за стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: