Запалени две возила во Волково


3 копии

Сцена речиси идентична како во култниот српски и југословенски филм „Кој тоа таму пее?“ се случила вчера во околината на Дојран, кога полицајци забележале ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

– Во пожар целосно изгорела плевна во кавадаречкото село Бошава. Сточарско семејство останало без простор за кравите. Како што велат жители на селото за МИА, ...
| | веќе видена | слични

Пожар изби попладневно во населбата Острово во близина на ПИОМ. Од скопската пожарна информираат дека во пожарот била загрозена повозрасна жена. -Пожарот избил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

42-годишна жена од скопско Волково пријавила дека на 03.октомври настанал пожар во нејзината куќа. Таа се здобила со изгореници на едната рака, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 804 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 238 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запалени две возила во Волково

Од:
До кого (е-маил):
Порака: