ЈП „Градски Паркинг“: Продолжуваме со опремување и уредување на јавните паркиралишта

Од Јавното претпријатие „Градски Паркинг” - Скопје, информираат дека се продолжува со интензивна работа на уредување и опремување на катните гаражи и ...
| | веќе видена | слични

„Закон за прогласуенје на денот на народното востание во Македонија за народен празник“. Професорката Ана Павловска Данева, на Фејсбук објави фотографија од ...
| | веќе видена | слични

Видео од новиот велодром е овогодинешната честитка на општина Аеродром по повод празникот 11 октомври. „Живееме во најубавата и најзелената општина, со ...
| | веќе видена | слични

Од ЈП „Градски паркинг“ - Скопје, информираат за интензивирање на чистењето на сите паркиралишта на ниво на Град Скопје. -Продолжува редовното и интензивно ...
| | веќе видена | слични

Утре, по повод 11 октомври - Денот на народното востание, Музејот на современата уметност – Скопје ќе ги отвори вратите за сите посетители. -Нашиот кустос ...
| | веќе видена | слични

На Денот на останието на Македонија – 11 Октомври, сите паркинзи под владение на ЈП „Градски паркинг“ ќе бидат бесплатни. Како што соопштија од претпријатието, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На зонските паркиралишта со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг“ – Скопје утре, на Денот на народното востание -11 Октомври, нема да се врши наплата, освен на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 501 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 605 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 187 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 172 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈП „Градски Паркинг“: Продолжуваме со опремување и уредување на јавните паркиралишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: