Свежата и сеопфатна, а понекогаш и провокативна содржина на Фактор ги движи економските трендови

Драган Давитков, Претседател на Бордот на Директори на Американска Стопанска Комора на Северна Македонија „Фактор” како економски електронски портал на ...
| | веќе видена | слични

На реномираната регионална конференција за човечки ресурси која веќе традиционално по 10-ти пат се одржува во Ровињ Хрватска, а која оваа година собра повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од оваа учебна година, во Американската Гимназија Скопје почна со настава и паралелката со програмата за Меѓународна матура. Се работи за International ...
| | веќе видена | слични

Јане Трпковски Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гости на отварањето беа претставници на дипломатскиот кор, бизнис-заедницата во земјата и во странство, како и претставници на образовниот сектор. Современите ...
| | веќе видена | слични

Британската ИТ- компанија „Дамила“ официјално отвори нови модерни канцеларии во Скопје Филип Здравески 05.10.2022 / 09:10 Промо Гости на отварањето беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свежата и сеопфатна, а понекогаш и провокативна содржина на Фактор ги движи економските трендови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: