„Пуцко петрол“: Tаткото пратеник, чичкото градоначалник, а синот најголем снабдувач со нафта за државата


Таткото пратеник, чичкото градоначаланик а синот односно внукот најголем добавувач на нафта за државата. Вака функционира семејно – бизнис – политичката врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се надевам дека Државната комисија за спречување на корупција многу сериозно ќе му пристапат на случајот „ Броило “ истакна денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема основа за отворање на случај против премиерот Димитар Ковачевски за случајот „Броило“, порача претседателката на Државната комисија за спречување на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На денешната прес конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на аферата „Броило“ истакна дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако ВМРО-ДПМНЕ побара од Антикорупциската комисија да отвори случај против премиерот Димитар Ковачевски, претседателката Билјана Ивановкса за МКД.мк вели ...
| | веќе видена | слични

Семејно – бизнис – политичките врски на „Пуцко петрол“ се класичен судир на интереси, а Антикорупциската комисија мора да покаже цврстина и да постапи во овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако повеќе од институциите имаат воспоставено систем на заштитено внатрешно пријавување, не ја исполниле обврската за доставување извештај до Државната ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на проектот „Застапување на имплементација на законодавство за укажувачите во Македонија“ поддржан од грант на Balkan Trust for Democracy, проект на ...
| | веќе видена | слични

Класичен судир на интереси и тргување со влијание. Вака експертите го коментираат работењето на „Пуцко петрол“, компанијата која важи за речиси ексклузивен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 179 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пуцко петрол“: Tаткото пратеник, чичкото градоначалник, а синот најголем снабдувач со нафта за државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: