„Пуцко петрол“: Tаткото пратеник, чичкото градоначалник, а синот најголем снабдувач со нафта за државата


Таткото пратеник, чичкото градоначаланик а синот односно внукот најголем добавувач на нафта за државата. Вака функционира семејно – бизнис – политичката врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се надевам дека Државната комисија за спречување на корупција многу сериозно ќе му пристапат на случајот „ Броило “ истакна денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема основа за отворање на случај против премиерот Димитар Ковачевски за случајот „Броило“, порача претседателката на Државната комисија за спречување на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На денешната прес конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на аферата „Броило“ истакна дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако ВМРО-ДПМНЕ побара од Антикорупциската комисија да отвори случај против премиерот Димитар Ковачевски, претседателката Билјана Ивановкса за МКД.мк вели ...
| | веќе видена | слични

Семејно – бизнис – политичките врски на „Пуцко петрол“ се класичен судир на интереси, а Антикорупциската комисија мора да покаже цврстина и да постапи во овој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако повеќе од институциите имаат воспоставено систем на заштитено внатрешно пријавување, не ја исполниле обврската за доставување извештај до Државната ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на проектот „Застапување на имплементација на законодавство за укажувачите во Македонија“ поддржан од грант на Balkan Trust for Democracy, проект на ...
| | веќе видена | слични

Класичен судир на интереси и тргување со влијание. Вака експертите го коментираат работењето на „Пуцко петрол“, компанијата која важи за речиси ексклузивен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пуцко петрол“: Tаткото пратеник, чичкото градоначалник, а синот најголем снабдувач со нафта за државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: