Москва: САД, Украина и Полска веќе рекоа дека ќе сторат се за Северен тек 1 и Северен тек 2 да не работат


Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на германските државни безбедносни служби претпоставуваат дека политички мотивирана е саботажата што се случи викендов на основните комуникации на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во саботата возовите во и околу северна Германија беа прекинати откако беа исечени два кабли, парализирајќи ја мрежата повеќе од три часа. Привремено беа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германската полиција соопшти денеска дека не исклучува дека стојат политички мотиви зад саботажата на железничките комуникациски кабли, но дека нема индиции ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението, по инцидентот на гасоводот, кинеската влада им наредила на научниците да го проценат степенот на емисиите на метан во атмосферата, за што ...
| | веќе видена | слични

Германската федерална полиција и воената морнарица започнаа разузнавачки и набљудувачки активноста за расветлување на причините кои довеле до детонации и ...
| | веќе видена | слични

Германската Сојузна криминалистичка полиција не исклучува дека саботажата на железницата, којашто во саботата предизвика прекин на железничкиот сообраќај во ...
| | веќе видена | слични

Карстен Бројер (57) е генералот на чело на кризниот тим со три ѕвезди, кој командува со касарната Јулиус-Лебер во Берлин и ја организира помошта на Бундесверот ...
| | веќе видена | слични

Надлежните велат дека „саботажата“ на комуникациските кабли била причина за блокирање на железничкиот сообраќај во саботата.Генералот на Бундесверот ...
| | веќе видена | слични

Германскиот железнички оператор Дојче Бан соопшти дека саботажа ги предизвикала големи проблеми со железничката мрежа на север во државата, јави ДПА. „Саботажа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 363 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 307 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 138 | | | веќе видена

За следната година американската агенција за енергетски информации предвидува дека цената на нафтата од типот „брент“ во просек ќе биде 92,36 долари за барел. ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва: САД, Украина и Полска веќе рекоа дека ќе сторат се за Северен тек 1 и Северен тек 2 да не работат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: