Ковачки: Дезертерот Ковачевски доброволно да дозволи неговата деловна способност да биде утврдена од страна на надлежен суд


Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор, Методи Хаџи Јанев во гостувањето во студиото на „Слободен печат“ оваа недела говореше за украинската контраофанзива на боиштата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Народот вели кој лаже тој и краде. Дезертерот Ковачевски треба да и објасни на јавноста кога ја лажеше, дали кога велеше дека не го отслужил воениот рок поради ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Димитар Ковачевски е трајно неспособен за служење на воениот рок, ама затоа е способен за тендери и богатење во време на енергетска криза. Дезертерот ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Дезертерот Ковачевски доброволно да дозволи неговата деловна способност да биде утврдена од страна на надлежен суд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: