ТВИТЕР ТВРДИ: Дата-експертите на Илон Маск не можеа да пронајдат многу ботови на платформата

Време зa читање: 4 минути Сопствените научници за податоци на Илон Маск не успеаја да пронајдат многу „ботови“ на Твитер, и секако далеку под јавните проценки ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Tензиите меѓу Кина и Тајван може да се решат со тоа што на Пекинг ќе му се даде одредена контрола над Тајван. Ова е предлог на милијардерот Илон Маск, на што ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск, најбогатиот човек на светот предлага Тајван да стане специјална административна зона на Кина. „Моја препорака би била да се најде посебна ...
| | веќе видена | слични

Судијата од мериканскиот суд во сојузната држава Делавер нареди прекин на тужбите на Твитер против основачот на Тесла, Илон Маск. Ова се случи пред судењето за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Судијата во Делавер во четвртокот нареди да се прекине тужбата на компанијата Твитер против Илон Маск во пресрет на судењето, давајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТВИТЕР ТВРДИ: Дата-експертите на Илон Маск не можеа да пронајдат многу ботови на платформата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: