СТРАОТНА НЕСРЕЌА на патот Гостивар-Кичево: Камион паднал во бездна и се запалил

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Жена на 68 години како пешак е тешко повредена денеска околу 14 часот во сообраќајна незгода случена на булеварот „Маршал Тито” во Тетово. Во неа удрило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Во пожар целосно изгорела плевна во кавадаречкото село Бошава. Сточарско семејство останало без простор за кравите. Како што велат жители на селото за МИА, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Возач на автобус од ЈСП нагло закочил и удрил во електронска рампа, при што повредени се две патнички во автобусот. Инцидентот се случил завчера, а МВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 715 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за една година направија хаос во Скопје. Го доведоа градот до колапс, со блокирани сообраќајници, нефункционални институции, а ...
сите 133 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТРАОТНА НЕСРЕЌА на патот Гостивар-Кичево: Камион паднал во бездна и се запалил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: