Левица ја поднесе инцијативата за Референдум до ДИК


Левица утре во Собранието ќе ја достави иницијативата за референдум. Собрани се повеќе од 150 иницијални потписи. Првопотпишан е лидерот на партијата Димитар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Изминативе месеци се случува силна битка во рамки на безбедносните структури во Македонија. Таа битка не е целосно позната на јавноста од две причини , прво ...
| | веќе видена | слични

Утре во Собранието ќе биде доставена иницијативата за референдум на Левица откако вчера заврши постапката за собирање на потписи. -Не очекуваме никакви ...
| | веќе видена | слични

Левица утре ќе ја достави до претседателот на Собранието Талат Џафери иницијативата за референдум откако вчера ја заврши постапката за собирање на иницијалните ...
| | веќе видена | слични

Однесувањето на нашите политички „елити“ овие денови нѐ потсетува зошто секогаш сме биле, а и сѐ уште сме на дното на Европа во секоја смисла. Нивото на ...
| | веќе видена | слични

Потребата за национална и политичка обединетост најсериозно се наметнува за Македонија, очигледно и во агендите на нашите највисоки политичко- партиски лидери. ...
| | веќе видена | слични

Што стои зад подемот на десницата во Европа Веќе станува реалност дека десницата видно расте речиси петнаесет години, од глобалната економска криза, преку ...
| | веќе видена | слични

Македонија е далеку од какви и да се избори, но најголемите политички партии се однесуваат како да ќе се гласа на крајот на октомври и ги преплавија граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица ја поднесе инцијативата за Референдум до ДИК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: