Поглед кон десно поради сеопшто незадоволство од „либералните демократии“

Што стои зад подемот на десницата во Европа Веќе станува реалност дека десницата видно расте речиси петнаесет години, од глобалната економска криза, преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратениците од новиот состав на двата дома на италијанскиот парламент денеска треба да ја одржат конситутитивната седница, со прва работна задача да изберат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на шведската Умерена партија, дел од десниот блок што освои мнозинство на парламентарните избори минатиот месец, Улф Кристерсон денеска изјави дека ...
| | веќе видена | слични

По неодамнешните, не така неочекувани победи на десните популисти во Шведска и Италија, либералната елита како да влегува во нов шок, проектирајќи ја Европа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Следната влада на Италија ќе вклучува личности од висок профил кои можеби нема да бидат политичари од кариера, им порача денеска на членовите на нејзината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 417 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поглед кон десно поради сеопшто незадоволство од „либералните демократии“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: