Тасевска: Да го разгледаме предлогот за референдум на Левица и ќе го кажеме ставот


Ставот за предлогот за референдум на Левица, владејачката СДСМ ќе го каже откако тој ќе биде доставен до пратениците за да може да го разгледаат. -Јас сепак би ...
| | веќе видена | слични

„Сè помалку политички субјекти или пратеници имаат желба да се качат на бродот што тоне“, е личниот став на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и претседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Христијан Мицкоски излезе со еден план за решение на енергетската криза, тој план е одржлив, квалитетен и државнички план, изјави пратеникот и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Она што беше договорено на таа средба е дека ќе се разгледаат контактите кои што ние им ги доставивме. Она што е важно да се истакне се два моменти. Прво со ...
| | веќе видена | слични

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ден на ден власта покажува дека нема компас. Освен обид за манипулација на граѓаните, ништо не видовме. Власта не понуди план и не дека не сакаат, туку тие ...
| | веќе видена | слични

Она што е важно да се истакне се два моменти, прво со самото прифаќање на средбата побарана и иницирана од претседателот Мицкоски, ако се вратите наназад нели ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски смета дека претседателот на партијата, Христијан Мицкоски покажал државнички однос и ја одбрал страната ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Телевизија Алфа, порача дека доколку премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Бране Петрушевски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија кажа дека премиерот Димитар Ковачевски да ја сакал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тасевска: Да го разгледаме предлогот за референдум на Левица и ќе го кажеме ставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: