(Видео) Талески: Милошоски итно да закаже седница на Комисијата за ратификација на договорите од Отворен Балкан


Претседателот на Комисијата за надворешни работи Антонио Милошоски итно да закаже седница на комисијата и на дневен ред да ги стави законите за ратификација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отворен Балкан е регионална иницијатива создадена од Северна Македонија, Србија и Албанија која е посветена на обезбедување услови за практикување на четирите ...
| | веќе видена | слични

Отворен Балкан е засилувач на регионалната соработка и поврзаност кога станува збор за слободното движење на луѓе, капитал, стоки и услуги. Се поврзуваме за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соработката меѓу нашите држави доживеа вистински подем со иницијативата Отворен Балкан иако постоеше и претходно. Во овој момент институциите на Северна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на собраниската Комисија за надворешни работи, Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, итно да закаже седница на комисијата со цел да започне ...
| | веќе видена | слични

Наскоро ќе се активира идентификацискиот број (ОБ ИД број) за граѓаните на „Отворен Балкан“ (Северна Македонија, на Албанија и Србија), благодарение на што ќе ...
| | веќе видена | слични

Изјава за медиуми, Дарко Каевски, портпарол и пратеник на СДСМ Почитувани, Претседателот на собраниската Комисија за надворешни работи, Антонио Милошоски од ...
| | веќе видена | слични

Се уште не се укинати работните дозволи за да може државјаните на Македонија, Албанија и Србија слободно да работат во која било од земјите. Договорите од ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски пред неполна година за српска Политика изјавуваше дека Отворен Балкан е добра можност за олеснета комуникација на земјите од регионот, а деновиве ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 847 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од ...
сите 316 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 408 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 420 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Талески: Милошоски итно да закаже седница на Комисијата за ратификација на договорите од Отворен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: